tel. 724 958 311

Ájurvéda-Litomyšl.cz

 

Abhyanga

- celotělová ájurvédská olejová masáž

 

Tradiční hluboce relaxační, omlazující a ozdravující masáž, prováděná za použití teplého léčivého oleje dováženého z Indie. Pravidelným prováděním masáže dochází k uvolnění toxinů z těla, uvolnění ztuhlosti svalů a kloubů, zlepšení funkce oběhového a lymfatického systému. Pomáhá toku prány (vitální energie v těle).  Masáž posiluje nervový a imunitní systém, pomáhá odstranit poruchy spánku, napětí, úzkosti., výrazně zjemní pokožku a pomáhá předcházet mnoha kožním nemocem. Abhyanga se využívá při léčbě artritidy, astmatu a degenerativních onemocněních pohybového aparátu. Pro zvýšení účinku doporučujeme doplnit o parní saunu ve Swedan boxu.

70 min 1350 CZK

100 min 1800 CZK

Abhyanga & Swedan box

 

Swedana = pocení. Jde o ideální spojení celotělové masáže a pocení v unikátní bylinné parní sauně, kdy klient leží na dřevěném roštu, která pomáhá hlubšímu vstřebání bylinných olejů do tkání. Vaše tělo je mimo hlavu v parní lázni, kde se působením kombinace bylin a tepla otevírají póry v pokožce, olej prostupuje do podkoží a tím dochází k detoxikaci těla, uvolnění svalů a k posílení imunitního systému. Na závěr následuje 10-15 min. odpočinek v relaxačním lůžku, kde si vychutnáte šálek čaje z bazalky posvátné.

100 min 1750 CZK

130 min 2100 CZK

Shirodhara

- jemný tok oleje na čelo

 

Shiro = hlava, Dhara = proud (jemný tok oleje na hlavu). Jedná se o rituální proceduru, při níž dochází k hlubokému uvolnění nervového systému. Je to velmi příjemná masážní technika. V ájurvédě se tato metoda považuje za jednu z omlazovacích a pročišťujících procedur. Je velice účinná při léčbě poruch spánku, bolestech hlavy, krční páteře, pro léčbu mnoha nemocí spojených s hlavou, při únavě způsobené mentálním vypětím, eliminuje stavy úzkosti a strachu, upravuje tlak, vyživuje vlasy. Při této několik tisíc let staré metodě teče tenký pramínek teplého léčivého oleje ze speciální nádoby zavěšené nad hlavou masírovaného na čelo mezi obočím (6.čakra), přes temeno hlavy. Součástí procedury je masáž hlavy

55 min 1550 CZK

 

Abhyanga & Shirodhara

 

Hluboce uvolňující procedura pro omlazení. Spojením celotělové masáže Abhyanga a Shirodhara dosáhnete zklidnění nervového systému, posílíte imunitu. Relaxace pro celé tělo, duši, mysl a pro získání nové energie a harmonie.

110 min 2700 CZK

 

Marmová masáž

- celotělová olejová masáž

 

Jedná se o velmi příjemnou a přitom velmi intenzivní masážní techniku přinášející jedinečné prožitky. Tato komplexní terapie spojuje fyzické a emocionální léčení. Masáž důležitých bodů na těle, vytvářejících harmonii navozuje pocit psychického uvolnění. Marma body jsou biologicky aktivní místa s vysokou koncentrací energie. Jde o anatomické místo, kde se stýká více tkání, je místem, kde teče prána /životní energie/. Vhodnou stimulací těchto bodů podporujeme přirozený tok energie tělem, dochází k odstranění různých bolestí. Jelikož marma body mají přímý vztah k našemu emocionálnímu tělu, pomáhají rovněž k uvolnění a léčení emocí, blokád a traumat.

100 min 1950 CZK

 

Kati Shiro Abhyanga

- masáž zad, rukou, šíje a hlavy

 

Uvolňující a učinná masáž při přetrvávajících bolestech zad, způsobených např. sedavým zaměstnáním. Je dobrá pro zlepšení toku energie v páteři a centrální nervové soustavě, pomáhá regenerovat meziobratlové ploténky a obratle. Ulehčuje při bolestech zádového svalstva a svalovém napětí. Spojením s masáží hlavy, šíje a rukou dochází k uvolnění napětí, působí i proti bolesti hlavy.

50 min 1150 CZK

 

Podikizhi

- celotělová masáž teplými bylinnými měšci

 

Výrazně uvolňuje a prohřívá organismus, zjemňuje pokožku. Terapie teplými měšci plněnými speciální směsí bylin, která je především určená k odstranění revmatismu a bolestí. Úžasně působí na ztuhlosti kloubů, k uvolnění svalstva, k zlepšení krevního oběhu, k zlepšení mobility a flexibility, toku lymfy. Vlastnosti olejů používaných pro tuto proceduru hluboce čistí krev, dodávají a udržují pevnost svalové a pojivové tkáně. Působí relaxačně.

60 min 1550 CZK

 

Udvartana

- peeling + celotělová masáž

 

Exkluzivní tělová kúra, která působí na všechny smysli těla, na zpomalení procesu předčasného stárnutí, na detoxikaci organismu. Jemný peeling pokožky celého těla se provádí pastou z rozemletých bylin. Rituál krásy a mládí, který díky použitým olejům navrací pokožce jemnost a hebkost. Čistí pleť, zlepšuje proudění krve v těle, podporuje ztrátu hmotnosti a odstraňuje nečistoty, které způsobují problémy jako je např. celulitida. Vzácné oleje omlazují pokožku, dodávají ji sametový vzhled a vytvářejí auru ženské smyslnosti.

80 min 1650 CZK

 

Bahenní zábal z Mrtvého moře

- celotělový zábal

 

Zábal z bahna z Mrtvého moře příznivě působí při bolestech kloubů, revmatismu, artritidě a při podpůrné léčbě bolestí šlach a páteře. Napomáhá při hojení ekzémů, lupénky, akné a jizev po operacích, omlazuje pokožku, stahuje rozšířené póry, prohřívá a uvolňuje svaly, vyhlazuje celulitidu, zmenšuje otoky, odvodňuje, zeštíhluje. Pro jeho vysoký obsah solí, stopových a minerálních prvků (hořčík, draslík, vápník, brom, zinek, sodík…) zábal výborně detoxikuje. Bahenní zábal má blahodárné relaxační a ozdravné účinky na celý organismus, navozuje svalové i psychické uvolnění, odstraňuje únavu a posiluje regeneraci celého těla.

 

90 min 1350 CZK

 

Rituál radosti

- peeling, bahenní zábal, aromamasáž

 

Zážitkový pěstící rituál dodávající ženě pocit výjimečnosti a ženskosti, navozuje radost ze života.

Začínáme peelingem solí z Mrtvého moře, kde krystalky hořčíku a draslíku z pokožky odstraňují odumřelé buňky a obnovují její strukturu. Pokračujeme bahenním zábalem z Mrtvého moře, který obsahuje minerály a stopové prvky a končíme lehkou celotělovou aromamasáží. Tento rituál zbavuje tělo napětí, vyhlazuje vrásky, působí proti otokům, zlepšuje krevní oběh a pomáhá tak i proti projevům celulitidy. Pokožka se detoxikuje a omlazuje, bude vláčná a jemná.

Po rituálu se ženy cítí jako „znovuzrozené". Navozuje pocit tělesné a duševní pohody.

 

110 min 1750 CZK

 

Abhyanga & Svedan box & Shirodhara

 

Dopřejte svému tělu a duši tuto vysoce účinnou relaxaci. Začínáme celotělovou masáží Abhyanga. Po masáži uléháte do parního ájurvédského boxu a po té následuje zklidnění na relaxačním lůžku, kde zabaleni do prostěradla a deky budete popíjet šálky lahodného čaje a po 15-ti minutách zklidnění Vás čeká výjimečná Shirodhara. Po více než 2 hodinách relaxace odcházíte s úžasným pocitem lehkosti.

 

 

160 min 3100 CZK

 

 

Mukabhyanga

- masáž hlavy, šíje a obličeje

 

Účinná nejen při bolestech hlavy, uvolňuje psychickou únavu a stres, navozuje pocit duševní pohody. Masáž aktivuje hluboká mozková centra, reflexní body, energetické meridiány, prokrvuje obličej a podporuje tok lymfy, uvolňuje napětí šíje, hlavy, ramen a obličeje, očí, uší. Obličejová masáž argonovým olejem pomáhá oddálit proces stárnutí, zlepší krevní oběh, pružnost svalů a kladně působí na celkovou psychiku.

 

30 min 600 CZK

 

Kati Vasti

 

 

Teplý ájurvédský bylinný olej je nanášen do kruhu z cizrnového těsta na spodní část páteře. Terapie je zakončena masáží zad. Pro odstranění bolestí v bederní a křížové oblasti zad, degenerativních změn páteře, stlačených plotének a výhřezů plotének, osteoporóze (řídnutí kostí), osteoartritidě a bolestí kyčlí, zánětů sedacího nervu (ischias), zánětů obratlů. Vhodné u ztuhlosti a revmatismu. Bylinný olej též prokrvuje svaly, čistí krev a promazává klouby.

 

45 min 1350 CZK

 

Nasya

 

 

Nasya je jednou z metod Panchakarma, při níž se využívá síly léčivých bylinných olejů a odvarů aplikovaných nosními dírkami. Nasya pomáhá od mnoha onemocnění jako je chronické bolesti hlavy, nespavost nebo při prevenci onemocnění horních cest dýchacích. Provádíme v kombinaci s masáží obličeje.

 

25 min 450 CZK

 

Swedan box

Jde o parní bylinnou lázeň, kde dochází k rovnoměrnému prohřátí celého těla kromě hlavy. Nedochází k přehřátí mozku a plic, člověk vdechuje vzduch o běžné pokojové teplotě, dotyčný leží na dřevěném roštu, přes který zespodu prochází vůně bylinných par při teplotě 40 - 60 C. Prohřátí těla je velmi vhodné po celotělové olejové masáži, póry se otevírají, vyplavují se jedovaté látky z těla - toxiny. Dochází k příjemnému pocitu celkového uvolnění.
Je vhodná pro omlazení a regeneraci pokožky, uvolnění svalů, zlepšení krevního oběhu, vnáší do těla vitalitu a štěstí, na astma, únavu, zácpu, odstraňuje nečistoty z lymfatického a cévního systému, příznivě působí na celý pohybový aparát - bolest zad, kloubů, pánve, páteře, kolen, na bolesti krku, kašle, uší, pleť je měkčí a pružnější, krásně se leskne.
Nedoporučuje se: v těhotenství, při průjmu, u cukrovky, epilepsie, žloutenky, při onemocnění srdce a plic, při vysokém krevním tlaku, alergiích na byliny.
Doporučná doba ve svedan boxu je 5 - 25 min dle obtíží a konstituce klienta.

 

 

 

Tělové svíce

Pomocí starověké techniky tělových svíc aktivujeme tok energie v těle, lymfatický systém a detoxikaci organismu. Všechny tělové svíce se vyrábějí v zahraničí a jsou v souladu s Ájurvédou.
Teplo a bioenergie vytvořené hořením svíce změkčuje nahromaděný maz a tzv. komínovým efektem ho vytahuje z těla ven, tímto způsobem napomáhá likvidaci zánětů v organismu a přispívá k regeneraci. Použití svící má široké spektrum , uvolňuje energetické bloky a tím spustí samoléčebný proces.
Použití : proti nespavosti, bolesti svalů, při nachlazení, při bolestech čelních a obličejových dutin, při potížích se sluchem, bolestech uší, na ženské problémy, pro harmonizaci, uvolnění trapézových svalů, na hojení jizev.....
Používají se v americké námořní a letecké armádě.
Používám patentované biosvíce , které obsahují kurkumu. Použití svící není věkově omezeno.
Absolovent Kursu I. tělové svíce, Kursu II. Pentagram , Kursu III. Čakry
Svíčkování nenahrazuje medikamentozní léčbu.

20 min 400 CZK

 

 

Možnost dokoupení dárkových poukazů.

Objednávky vyřizuji po telefonické domluvě nebo přes email.
Neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na Vaši návštěvu.