tel. 724 958 311

 

Abhyanga

Olejová hluboce relaxační, omlazující a ozdravující ájurvédská masáž celého těla, prováděná za použití teplého léčivého oleje. Pravidelným prováděním masáže dochází k uvolnění toxinů z těla, zlepšení funkce oběhového a lymfatického systému, uvolnění ztuhlosti svalů a kloubů. Masáž posiluje nervový a imunitní systém, pomáhá odstranit poruchy spánku, napětí, úzkosti. Použité léčivé oleje výrazně zjemňují a zvláčňují pokožku, brání předčasnému stárnutí a pomáhají předcházet mnoha kožním onemocněním. Abhyanga se terapeuticky využívá při léčbě artritidy, kolísavého krevního tlaku, astmatu, degenerativních onemocněních pohybového aparátu. Mimoto je však také dobře zvoleným způsobem relaxace. Po masáži je důležité nechat olej vstřebat do pokožky, aby došlo k maximálnímu účinku terapie a olej mohl projevit svoje léčivé účinky.

Shirodhara

"Masáž tzv. "třetího oka" - úžasná a velmi účinná terapie pro léčbu mnoha nemocí spojených s hlavou, krkem, očima, ušima a nervovým systémem. Pramínek teplého léčivého oleje pomalu stéká z nádoby, zavěšené nad hlavou masírovaného na čelo, v místě tzv. "třetího oka" - nad kořenem nosu, dále přes temeno hlavy až po šíji, přičemž dochází k blahodárnému uvolnění mysli a celkové relaxaci. V průběhu proudění oleje se provádí masáž hlavy. Tato terapie je velice účinná při léčbě poruch spánku, bolestech hlavy, krční páteře, při únavě způsobené mentálním vypětím nebo poruchách nervového systému, elimunuje stavy úzkosti a strachu, vyživuje vlasy a podporuje jejich růst. Je velice oblíbená pro svoje vysoce relaxační a uvolňující účinky. Mohou ji podstoupit i děti od 10 let.

Mukabhyanga

Zklidňující masáž, která dopřeje Vaší mysli dokonalý odpočinek. Účinná při bolestech hlavy, uvolňuje psychickou únavu a stres. Odstraňuje napětí v oblasti šíje a hlavy, v oblasti očí a uší, navozuje pocit duševní pohody. Aktivuje mozková centra a prokrvuje obličej, použitím arganového oleje se zjemňuje pleť

Kati Shiro Abhyanga

Uvolňující a relaxační masáž zad, rukou, šíje a hlavy. Účinná při přetrvávajících bolestech zad, způsobených např. sedavým zaměstnáním. Je dobrá pro zlepšení toku energie v páteři a centrální nervové soustavě, pomáhá regenerovat meziobratlové ploténky a obratle. Ulehčuje při bolestech zádového svalstva a svalovém napětí. Spojením s masáží hlavy, šíje a rukou dochází k uvolnění napětí, svalů a nervových vláken, působí proti bolesti hlavy.

Udvartana

Tato masáž se provádí pastou z rozemletých bylin. Rituál krásy a mládí, který díky použitým olejům (arganový, santalový, růžový) navrací pokožce jemnost a hebkost. Čistí pleť, zlepšuje proudění krve v těle, podporuje ztrátu hmotnosti a odstraňuje nečistoty, které způsobují problémy jako např. celulitida. Vzácné oleje omlazují pokožku, dodávají ji sametový vzhled a vytvářejí auru ženské smyslnosti.

Podikizhi

Masáž prováděná pomocí bylinných nebo rýžových měšců. Výrazně uvolňuje a prohřívá organismus, posiluje imunitu, zjemňuje pokožku. Provádí se za pomoci plátěných měšců, naplněných teplou směsí speciálních bylin a rýže, které se přikládají na problematická či bolestivá místa. Provádí se v kombinaci s olejovou masáží. Dochází k uvolnění napětí svalstva a jeho prokrvení. Účinky bylinných extraktů zmírňují bolest, působí relaxačně. Léčivé vlastnosti olejů, používaných pro tuto proceduru hluboce čistí krev, dodávají a udržují pevnost svalové a pojivové tkáně.

Nasya

Nasya je jednou z metod Panchakarma, při níž se využívá síly léčivých bylinných olejů, odvarů a prášků, aplikovaných nosními dírkami. Nasya léčí mnoho závažných onemocnění jako je ztráta vědomí, chronické bolesti hlavy, nespavost, či ochrnutí obličeje. Nejčastěji se však využívá jak při prevenci onemocnění horních cest dýchacích, tak při jeho léčbě. Provádíme v kombinaci s masáží obličeje.

Svedan box

Jde o parní bylinnou lázeň, kde dochází k rovnoměrnému prohřátí celého těla kromě hlavy. Nedochází k přehřátí mozku a plic, člověk vdechuje vzduch o běžné pokojové teplotě, dotyčný leží na dřevěném roštu, přes který zespodu prochází vůně bylinných par při teplotě 40 - 60 C. Prohřátí těla je velmi vhodné po celotělové olejové masáži, póry se otevírají, vyplavují se jedovaté látky z těla - toxiny. Dochází k příjemnému pocitu celkového uvolnění.
Je vhodná pro omlazení a regeneraci pokožky, uvolnění svalů, zlepšení krevního oběhu, vnáší do těla vitalitu a štěstí, na astma, únavu, zácpu, odstraňuje nečistoty z lymfatického a cévního systému, příznivě působí na celý pohybový aparát - bolest zad, kloubů, pánve, páteře, kolen, na bolesti krku, kašle, uší, pleť je měkčí a pružnější, krásně se leskne.
Nedoporučuje se: v těhotenství, při průjmu, u cukrovky, epilepsie, žloutenky, při onemocnění srdce a plic, při vysokém krevním tlaku, alergiích na byliny.
Doporučná doba ve svedan boxu je 5 - 25 min dle obtíží a konstituce klienta.

Marmová terapie

Tato komplexní terapie spojuje fyzické a emocionální léčení. Marma body jsou biologicky aktivní místa s vysokou koncentrací energie. Vhodnou stimulací těchto bodů podporujeme přirozený tok energie tělem, harmonizaci vnitřních orgánů a tělesných systémů (nervový lymfatický, hormonální….). Jelikož marma body mají přímý vztah k našemu emocionálnímu tělu, pomáhají rovněž k uvolnění a léčení emocí, blokád a traumat. Terapie je zakončena celotělovou masáží

Tělové svíce

Pomocí starověké techniky tělových svíc aktivujeme tok energie v těle, lymfatický systém a detoxikaci organismu. Všechny tělové svíce se vyrábějí v zahraničí a jsou v souladu s Ájurvédou.
Teplo a bioenergie vytvořené hořením svíce změkčuje nahromaděný maz a tzv. komínovým efektem ho vytahuje z těla ven, tímto způsobem napomáhá likvidaci zánětů v organismu a přispívá k regeneraci. Použití svící má široké spektrum , uvolnuje energetické bloky a tím spustí samoléčebný proces.
Použití : proti nespavosti, bolesti svalů, při nachlazení, při bolestech čelních a obličejových dutin, při potížích se sluchem, bolestech uší, na ženské problémy, pro harmonizaci, uvolnění trapézových svalů, na hojení jizev, .....
Používají se v americké námořní a letecké armádě.
Používám patentované biosvíce , které obsahují kurkumu. Použítí svící není věkově omezeno.
Absolovent Kursu I. tělové svíce, Kursu II. Pentagram , Kursu III. Čakry
Svíčkování nenahrazuje medikamentozní léčbu.

Bahenní zábal z Mrtvého moře

Bahenní zábal má blahodárné relaxační a ozdravné účinky na celý organismus. Pro jeho vysoký obsah solí, stopových a minerálních prvků (hořčík, draslík, vápník, brom, zinek, sodík) tento zábal z bahna příznivě působí na látkovou výměnu, proti únavě, omladí pokožku, vyhlazuje celulitidu a stahuje rozšířené póry. Dále prohřívá a uvolňuje svaly, pomáhá a ulevuje při bolestech kloubů, revmatismu, artritidě, u tenisových loktů a při podpůrné léčbě bolestí šlach a páteře.
Napomáhá při hojení ekzémů, lupénky, akné a jizev po operacích.
Bahno používáme z nejhlubších míst Mrtvého moře. Je nanášeno na požadované místo na těle, kde ponecháme působit po dobu nejméně 30 min.
Hluboké relaxace bývá dosaženo při aplikaci bahna na celé tělo - je možné jej vetřít i do vlasů.

Nevhodná aplikace: otevřená zranění, infekce kloubů, těhotenství, vysoký krevní tlak, v případě kardiovaskulárních problémů.

Rituál radosti

Zážitkový pěstící rituál dodávající ženě pocit výjimečnosti a ženskosti, navozuje radost ze života.
Po rituálu se ženy cítí jako „znovuzrozené".
Začínáme peelingem, pokračujeme zábalem z Mrtvého moře a končíme lehkou tělovou aromamasáží.

Abhyanga s parním boxem

Uvolňující masáž celého těla teplým olejem, po které přecházíte do parního boxu.
Zde se necháte hýčkat na pohodlném lůžku, kde je celé tělo, mimo hlavy, zahaleno do blahodárně působící bylinné parní lázně. Póry se otevírají, vyplavují se jedovaté látky, dochází k uvolnění svalů a k posílení imunitního systému.
Na závěr následuje 10 - 15 min. odpočinek v relaxačním lůžku, kde vychutnáte detoxikační čaj ze Srí Lanky.

Kati Vasti

Teplý ájurvédský bylinný olej je nanášen do kruhu z cizrnového těsta na spodní část páteře. Terapie je zakončena masáží zad. Pomáhá při bolestech a ztuhlosti nebo jako prevence.

Možnost dokoupení dárkových poukazů.

Objednávky vyřizuji po telefonické domluvě nebo přes email.
Neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na Vaši návštěvu.